RSS
 

Projekt „Witaj Nasze Kochanie”

30 wrz

Witam serdecznie !

Dziś co nieco o dzieciach. Jednak nie tych, które już biegają po ziemi ciesząc swoje mordki, a tych, które czekają na przyjście na świat.

Chciałam Wam przybliżyć ciekawy projekt, który powstał z myślą o jeszcze nienarodzonych istotkach. Jest on przedsięwzięciem non-profit organizowanym przez portal PięknyPoród.pl oraz producenta personalizowanych statuetek CrystalCiTY , które ma na celu ukazanie piękna dzieci nienarodzonych oraz siły wrażenia jakie wywołuje pojawienie się ich na świecie.

Co nieco o przedsięwzięciu ….

Ja nie jestem jeszcze mamą i nie wiem, jak to jest, ale podobno prawie każda kobieta, która nosi w sobie małą istotkę czuje z nią wyjątkową, nierozerwalną więź. Są jednak i takie, które nie wierzą, póki nie zobaczą swojego maleństwa. Dzięki sprzętom, jakie są dostępne w gabinetach ginekologicznych nie musimy czekać do momentu rozwiązania. Zdjęcie USG jest pierwszym naocznym kontaktem z bobasem. To właśnie w tej chwili uświadamiamy sobie na 100 %, że nosimy życie. Wtedy pojawiają się pierwsze łzy, uśmiech na twarzy, na sercu robi się ciepło. Patrząc na monitor na usta cisną się słowa „Cześć kochanie, to ja – Twoja mama.”

Projekt, o którym mowa ma na celu umożliwić przyszłym rodzicom pokazanie ich drogi do macierzyństwa poprzez utrwalenie w szkle przestrzennego zdjęcia USG dziecka. Autorzy projektu chcą w pełni oddać piękno życia w łonie matki. Ich celem jest zebranie 28 zdjęć USG, które w formie przestrzennej wygrawerują w szkle. Zdjęcia będą wystawione w specjalnie przygotowanej gablocie i każdy będzie mógł je podziwiać na tegorocznych Dniach Bliskości odbywających się w Białymstoku 12-20 października.

Co jest najlepsze ? Każdy może stać się częścią tego pięknego projektu. Wystarczy przesłać na adres kontakt@pieknyporod.pl zdjęcie USG swojego dziecka wraz z opisem pierwszego wrażenia po ujrzeniu go właśnie po raz pierwszy. Należy również pamiętać o podaniu tygodnia, z jakiego pochodzi zdjęcie.

Jeśli jesteście zainteresowani projektem zachęcam do odwiedzenia strony
http://witajnaszekochanie.crystalcity.pl/
oraz funpage’a 
https://www.facebook.com/WitajNaszeKochanie
i  wgłębienia się w temat.

 
Komentarze (6)

Napisane przez w kategorii Polecenia

 

Tags: , , , , ,

Dodaj komentarz

 

 
 1. ~Kamila Kopek

  30 września 2013 o 18:56

  Bardzo ciekawa akcja, choć do mnie takie nie przemawiają. Jak ktoś lubi komercyjne podejście do ciąży to powodzenia. Ja wolę przeżywać ją osobiście. Jednak chodzi tu o pokazanie miłości i radości z tego wydarzenia. To jest pięknie i brawa za pomysł !

   
 2. zielonamalpa

  3 października 2013 o 22:19

  Z jednej strony fajne przedsięwzięcie, ale im dłużej o tym myślę, tym mniej mi się podoba. Ciąża to chyba zbyt prywatny okres w życiu, przynajmniej moim zdaniem.

   
  • Krytyczna ŚmietAnka

   8 października 2013 o 12:11

   Dla jednych jest to sprawa czysto intymna, są i tacy, którzy chcą się chwalić pociechą wszystkim dookoła :) Sądzę, że gdyby miało to większe poparcie, autorzy nie prosiliby tylko o 28 fotografii tylko 100000 :)

    
   • ~manka

    29 października 2013 o 15:21

    nie rozumiem tak negatywnego nastawienia w tak pięknej sprawie :/ ciąża jest piękna, jesli można pokazać taki CUD innym to czemu nie? Zdjęcia sklaniają do refleksji i dają dużo do myślenia m. in. na temat aborcji. Zgadzam się, że ciąża to osobista sprawa ale czy kobiety w ciązy zamykają się w domu żeby nikomu się nie pokazywać? Ciąża to nie temat tabu, o ciąży się mówi, uczy i pokazuje. To jet tak piękna chwila gdy dziecko rośnie w łonie matki, że słowami nie da się tego opisać…trzeba to pokazać, Pozdrawiam wszystkich przeciwników!

     
 3. ~pokergirl

  10 października 2013 o 16:29

  czy ciąża boli? czy byłaś w ciązy? jak to jest?

   
  • Krytyczna ŚmietAnka

   11 października 2013 o 17:26

   Nie, nie byłam w ciąży, nie planuję w najbliższym czasie :P Jak będę na pewno się dowiesz :D