RSS
 

Dlaczego warto jeść żywność naturalną ?

08 paź

Odżywianie. Podstawowa czynność pozwalająca nam egzystować. Nasze kubki smakowe umiłowały sobie konkretny rodzaj żywności, który nam pasuje, smakuje bądź po prostu podoba się. Dla każdego człowieka jedzenie to czynność indywidualna. Będąc w sklepie wybieramy te produkty, które kuszą nas swoim wyglądem bądź te, na które w danym momencie mamy ochotę. Ludzie dzielą się na parę grup. Jedną z nich są ci, którzy uważają na to, co wkładają do koszyków, inni nie patrząc na kaloryczne konsekwencje napychają swoje brzuszki niepełnowartościowymi produktami.

Dzisiejsze czasy przyzwyczaiły nas do sieciówek – hiper- czy supermarketów, które oferują prawie podobne produkty w niebagatelnych cenach. Poddając je testom jakościowym szybko możemy przekonać się, że nie są to produkty, które chcieliśmy widzieć na talerzu. Nie można ocenić żywności przez kawałek folii, czy tej zamkniętej w szczelnych opakowaniach hermetycznych.  Co zatem skłania nas do kupna takich produktów ? Cena, łatwy sposób przyrządzenia, dostępność. Mimo, iż produkty nie dostarczają w pełni witamin i mikroelementów niezbędnych naszemu organizmowi, jesteśmy skłonni je najzwyczajniej w świecie i bez żadnych oporów skonsumować.

Chciałam dziś poruszyć temat żywności naturalnej. Czym tak na prawdę ona jest ? Czy powinniśmy ją jeść ? Czy nasz organizm jej potrzebuje i gdzie ją nabyć.

Żywność naturalna to taka, która występuje w formie nieprzetworzonej (niezmienionej) genetycznie. Występuje ona bez dodatków chemicznych, wszelkiej maści złych E, spulchniaczy, uzdatniaczy smaku itp. Nie jest to żywność, jak mylnie się wydaje nieprzetworzona (w czystej formie jabłuszko, czy marchew). Jest to produkt zdrowy a na pewno i smaczniejszy. Naturalną żywnością możemy nazwać hodowlanego kurczaka, czy jaja z własnej farmy, konfiturki przyrządzone przez babcię, świeżutki chlebek z domowego pieca. Produkty te są dla nas jak najbardziej pełnowartościowe i zdrowsze od tych produkowanych na skalę masową. Właśnie tu tkwi problem naszego małego zainteresowania tą żywnością. Jest ona dostępna w sklepach ze zdrową żywnością a nawet i w supermarketach. Zazwyczaj ta naturalna ma krótszy termin przydatności i nie kusi ceną. Omijamy je więc z daleka wybierając te, których cena jest milsza dla oka. Należy jednak pamiętać, że tą prawdziwą cenę przyjdzie nam w końcu zapłacić. Nasz organizm jak najbardziej potrzebuje witamin, pełnoziarnistych produktów, wielowartościowych dań. Zapewnijmy je !

Czas pokazał mi, że nie warto oszczędzać na jedzeniu. To jest oszczędzanie na sobie. Staram się kupować żywność do której mam zaufanie. Co robię ? Czytam etykiety. To one mówią nam, co kryje się w słoiku bądź pod opakowaniem. Są ważne, lecz często właśnie o nich zapominamy. Dzięki wiedzy z etykiety unikam chemicznych substancji, na które mój organizm na alergię. Ale alergia nie jest jedynym powodem, dla którego to robię. Warto zainwestować w dobrą żywność. To wzmacnia i regeneruje organizm.

W jednym zdaniu postanowiłam Wam odpowiedzieć na postawione w temacie pytanie – Warto jest wcinać  żywność naturalną, by dłużej cieszyć się młodym wyglądem, zdrowiem i życiem !

Jeśli jesteście miłośnikami zdrowego jedzenia, bądź chcecie w końcu zmienić coś w swojej diecie zachęcam do zrobienia zakupów w
http://www.ekosmakosz.pl/zywnosc_naturalna.html
. To jeden z moich ulubionych sklepów z żywnością w sieci :) Jak podają na stronie : ” W naszej ofercie znajdą Państwo szeroki wybór produktów bezglutenowych, nadających się do spożywnia przez osoby chore na celakię (będące na diecie bezglutenowej). Proponujemy dostępne w naszym sklepie – bezglutenowy makaron, amarantus ekspandowany, makaron ryżowy, a także skrobię kukurydzianą ” . Oferta jest naprawdę bogata : przez makarony, mąki, przetwory i dżemy, po kuszące ciasteczka i chleby. Warto jest wgłębić się w lekturę i zainteresować naturalnym smakiem :)

A Wy ? Jesteście zwolennikami zdrowej i naturalnej żywności ? Pa !

 
Komentarze (3)

Napisane przez w kategorii Opinie, Z życia wzięte

 

Tags: , , ,

Dodaj komentarz

 

 
 1. ~pokergirl

  10 października 2013 o 16:26

  pozdrowienia od Barbary ! i pyta się co jeść zdrowo by nie jeść

   
  • Krytyczna ŚmietAnka

   11 października 2013 o 19:29

   Dziękuję za pozdrowienia :) Poker … coś za dużo imprez – trzeba coś jeść by jeść zdrowo, ale nie da się jeść zdrowo, żeby nie jeść :D Oj Poker ….

    
 2. ~Kin_da982

  21 października 2013 o 17:47

  Ja lubię podjeść mięcho :P Ale co jak co – produkty ze sklepów z bio- żywnością są smaczne i na bank zdrowsze !
  Kiedyś spróbuję :P